REKRUTACJA

Komunikat Małopolskiego Kuratora Oświaty w sprawie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szk. 2019/2020

Szanowni Państwo,

w celu usprawnienia procesu informowania o rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020 przekazuję w załączeniu specjalny plakat przygotowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Niektórzy z Państwa mogli go już wcześniej otrzymać od swojego kuratora oświaty. Uprzejmie proszę, aby plakat został umieszczony w widocznym miejscu i był dostępny dla grupy uczniów zainteresowanych przyszłoroczną rekrutacją.

Jednocześnie informuję, że na stronie www.men.gov.pl/rekrutacja zostały zamieszczone najważniejsze pytania i odpowiedzi dotyczące rekrutacji, terminy egzaminów po szkole podstawowej oraz gimnazjum, a także sposób punktowania ocen na świadectwie oraz wyników egzaminów. Strona będzie aktualizowana i uzupełniana o nowe treści.

Uprzejmie proszę o przekazanie uczniom i rodzicom informacji o zakładce oraz zachęcenie ich do zapoznania się z jej zawartością.

Jestem przekonana, że dzięki współpracy z Państwem wszyscy uczniowie i ich rodzice zostaną w odpowiedni sposób poinformowani o zasadach rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020.

Anna Zalewska

Minister Edukacji Narodowej

REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ

Informacje dotyczące rekrutacji do klasy I w roku szkolnym 2018/2019

1. Do 23 kwietnia 2018 r. przyjmowanie kart zapisów dzieci zamieszkałych w rejonie szkoły.
2. 26 kwietnia 2018 r. - ogłoszenie wyników rekrutacji - listy dzieci zakwalifikowanych i niekwalifikowanych.
3. 27 kwietnia - 15 maja 2018 r. - potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do szkoły.
4. 16 maja 2018 r. - ogłoszenie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych do szkoły.
5. 17 maja - 24 maja 2018 r. - rekrutacja uzupełniająca dla dzieci z poza rejonu szkoły

Wniosek o zapisanie dziecka do szkoły należy pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony

wypełnić i wydrukować, a następnie przynieść do sekretariatu szkoły pierwszego wyboru w celu ZATWIERDZENIA.

UCHWAŁA NR LXVI/1651/17 RADY MIASTA KRAKOWA
z dnia 15 marca 2017 r.
w sprawie określenia kryteriów naboru do samorządowych
szkół podstawowych dla kandydatów, którzy ubiegają się o przyjęcie
do szkoły podstawowej innej niż szkoła, w obwodzie której zamieszkują
oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzania tych kryteriów.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy do wzięcia udziału w V Szkolnym Konkursie „Kartka Pocztowa z Hetmanem Stefanem Czarnieckim”.

Należy wykonać w dowolnej technice (bez użycia komputera) kartkę pocztową w formacie A6 (10,5x15 cm) związaną z Patronem naszej szkoły Stefanem Czarnieckim. Wykonanie obejmuje tylko graficzną część kartki (na stronie przeznaczonej na życzenia i dane adresowe tylko się podpisujemy).

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VIII; kartki można przygotowywać tylko indywidualnie.

Opisane kartki pocztowe (z tyłu imieniem i nazwiskiem autora oraz klasą) należy dostarczyć p. Markowi Chadzińskiemu do 8 lutego 2019 r. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni na apelu szkolnym. Przewidziano atrakcyjne nagrody.

Konkurs „100 lat odzyskania niepodległości”

Konkursu dla szkół dzielnicy XIII
„100 lat odzyskania niepodległości”

11 grudnia 2018 r., godz. 10.45, Szkoła Podstawowa nr 47, ul. Myśliwska 64 odbyła sie premiera nowej gry komputerowej stworzonej z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zobacz wyniki i zwycięzców.