ŚWIETLICA SP47

ŚWIETLICA

 

Świetlica szkolna pracuje w godzinach od 6.30 do 17.00.

W roku szkolnym prosimy o dokonywanie wpłat na bieżące potrzeby dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej (materiały do pracy z dziećmi) w wysokości 7 zł na miesiąc (70 zł na rok) od dziecka.

Opłaty na potrzeby świetlicy w bieżącym roku szkolnym zbierają rodzice pełniący rolę skarbników klasowych poszczególnych klas.

Ze względu na bezpieczeństwo dzieci uczniowie klas I nie wychodzą do sklepiku szkolnego. Wyjscia do sklepiku i bibloteki szkolnej uczniów starszych odbywają się za pisamną zgodą ich opiekunów prawnych. Prosimy o stosowny zapis w dzienniczku ucznia!

Podział uczniów w godzinach porannych, uczniowie klas 1 od 07.15-07.30 sale w sektorze C:

SALA

NAUCZYCIEL

KLASY

61

n-l od 06.30

Klasy które idą na 2 zmianę, klasy 3,4, wybrane drugie

9

n-l od 07.15

Klasy 1: a,b,c + ew.klasy 2

1

n-l od 07.15-07.30

Klasy 1: d,e,f  +       ew. klasy 2

 

DOKUMENTY

Regulamin świetlicy

Karta zapisu dziecka do świetlicy

Jednorazowe upoważnienie na odbiór dziecka ze świetlicy szkolnej

Oświadczenie - dziecko odbiera osoba nieupoważniona - rodzic potwierdza telefonicznie

Oświadczenie - samodzielne wyjście

 

 

Wrzesień

Wrzesień to w świetlicy szkolnej miesiąc od zawsze związany z tematyką dotyczącą bezpieczeństwa. Bezpieczny pobyt w szkole, w świetlicy szkolnej obowiązkowo jest omawiany podczas pierwszych wrześniowych zajęć. Czytamy, przypominamy i poznajemy regulaminy dotyczące zarówno pobytu w salach świetlicy jak i na podwórku szkolnym. Jeśli pogoda jest niesprzyjająca i nie możemy wyjść na podwórko szkolne, zajęciom takim towarzyszy wykonywanie przeróżnych prac plastycznych. Nie tylko omawiamy, rysujemy, malujemy to, co wiąże się z pobytem w świetlicy, przypominamy sobie również jak dbaliśmy o bezpieczeństwo podczas wakacyjnych wypraw i zabaw. W tym roku, w ostatnim tygodniu września w świetlicy szkolnej odbył się cykl zajęć związanych z bezpieczeństwem uczniów w drodze do szkoły. Uczniowie w zależności od grupy i nauczyciela omawiali: znaczenie znaków; zasady poruszania się w drodze do szkoły; sposoby, które mogą sprawić, że pieszy na drodze staje się bezpieczniejszy; rysowali swoje własne propozycje znaków i oznaczeń lub odwzorowywali, kolorowali poznane znaki. W realizacji zajęć pomocne były kolorowanki, krzyżówki i wykreślanki, z których dzieci mogły korzystać również w czasie wolnym. Zainteresowanie tematem niewątpliwie wzrosło za sprawą odblasków: zwijających się linijek, zawieszek i przepasek – omawiana była widoczność osoby odpowiednio ubranej, noszącej odblaski i takiej, która nie dba o odblaskowe elementy stroju. Sporym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia podczas których uczniowie projektowali ekologiczne pojazdy, umożliwiające dotarcie do szkoły i nie tylko. Dniem sprzyjającym takim zajęciom były Dzień Bez Samochodu – jedno z świąt nietypowych, które ciekawą tematyką pozwala rozbudzać wyobraźnię i dotyka wielu zainteresowań uczniów: ekologii, motoryzacji i projektowania. I choć wiele pomysłów było bardzo ciekawych, a niektóre oryginalne prace zostały wywieszone na tablicach świetlicy, to w naszej szkole Dzień Bez Samochodu to taki dzień jak co dzień, dzień z rowerem, hulajnogą i rolkami. I takich wspaniałych prac było najwięcej – bo po co poprawiać coś tak fantastycznego jak np. rower, czegoś co zostało już wymyślone? Dopełnieniem wykonanych prac było tworzenie wspólnej „drogi do szkoły” która stała się torem do gry w kapsle. Podstawa starej gry w nowym wydaniu, stworzona przez uczniów dwóch klas na ogromnym kawałku tektury – tak w świetlicy „z niczego” powstała fantastyczna zabawka dla wszystkich. E. Cz.

Nasz tor do gry w kapsle.. 

 

PAŹDZIERNIK

 

Miesiąc październik podobnie jak wrzesień w większości upłyną nam na wyjściach podwórkowych. Ulubiona zabawa podwórkowa Państwa dzieci? "Zabawa dowolna"!!

Dla chłopców to głownie niezobowiązujące rozgrywki piłkarskie. Ilość "Lewandowskich", "Piszczków" i "Błaszczykowskich" oraz "Pazdanów" na przestrzeni podwórka: niesamowita. Od czasu do czasu pojawiaj się jakiś "Messi" lub "Ronaldo". "Obcy" przy "Naszych" nie mają jednak szans. Nawet jeśli na koszulce widnieje 7 na potrzeby dobrej zabawy kombinacje klubowe tracą na znaczeniu. Liczy się piłka i... "coś" co może posłużyć za bramkę...

Dla dziewczynek to czas biegania, skakania i ploteczek na kocu. Zabawy w dom, zabawy lalkami, tenis albo "szczur". Niekiedy same z siebie dobierają się w grupki grające w zbijaka. Może dlatego, że "zbicie" przez koleżankę bywa delikatniejsze...

Oprócz zabaw podwórkowych, tak jak zawsze: zabawy w salach, na dywanie i przy stolikach. Często choć nie zawsze, zajęcia plastyczne, wspólne lub indywidualne czytanie. E. Cz.

 

baza w salizamek

 

Listopad

Listopad, listopad 2018 roku w świetlicy szkolnej to niesamowity czas. Polska odzyskuje swoje granice, z różnych kształtów ustalamy jeden wspólny, obecnie przyjęty – tak powstają piękne aczkolwiek oryginalne prace plastyczne. Wisła wije się sobie i autorowi pracy znanym korytem, a Książę Krak byłby bardzo zdziwiony gdyby zobaczył Kraków nad Bałtykiem, w górach lub na Mazurach. Z pomocą dzielnych Nauczycieli i  różnych pomocy medialnych – rzutników, telefonów własnych Nauczycieli gdy te pierwsze zawodziły, oraz tablic, tych zwykłych zielonych, poszczególni uczniowie mieli szansę dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. O Polsce właśnie. Gdzie mieszka ulubiona ciocia i czy to bardzo daleko, gdzie mieszkał kuzyn Smoka, Bazyliszek, skąd są sławne rogale i trykające się koziołki, które jezioro największe a jakie najgłębsze, co to ten Hel i co to takiego Trójmiasto (moja ulubiona odpowiedź – tam są trójkątne domy ;) - kochane dzieciaki - dziekujemy! ), a niektórzy uczniowie już dziś nawet wiedzą, gdzie jest miasto, w którym mieszkają krasnoludki! Oprócz tego czytaliśmy książki, budowaliśmy wspaniałe budowle, kolorowaliśmy kolorowanki, czasami słuchaliśmy pieśni wojskowych. E. Cz.

A w świetlicy na tablicy...

                                                                        .... wszyscy My!

Grudzień

W grudniu… spotkałam Mikołaja. Prawdziwa historia jest taka, że spotkałam się z nim osobiście. W związku z tym, że noc 5-6 grudnia jest krótka, a Elfy produkujące i pakujące zabawki bardzo zajęte, zaoferowałam pomoc. Przekazałam otrzymane od Was Drodzy Rodzice pieniądze zbierane na potrzeby świetlicy, wskazałam zabawki, które chcielibyśmy mieć, wybrałam kurierów lub poprosiłam innych Nauczycieli o pomoc w transporcie zabawek – to już po to, aby odciążyć Renifery. Póki co uczniowie otrzymali kilka gier i mnóstwo klocków Lego i Clics. Wszystkie inne rzeczy, po feriach sukcesywnie będą przynosić… Nauczyciele. Drodzy Rodzice to dzięki Wam (i oczywiście, dzięki Mikołajowi) dysponujemy zabawkami znajdującymi się w świetlicy. Uwrażliwiajcie swoje dzieci na dbałość o nie: odkładanie elementów gier do pudełek, staranne sprzątanie klocków, zabawy podczas których klocki i ich pudełka przetrwają trochę dłużej niż miesiąc. Dzieci w świetlicy jest bardzo dużo, zabawek – zawsze za mało. Niestety niektóre gry przekazane uczniom z poczatkiem grudnia już pod koniec miesiąca potraciły elementy. Przykro też patrzeć na pudełka z gier rzucone byle jak pomiędzy stoliki, dzieci trzymające w jednej ręce chrupki a w drugiej nowe karty, dzieci skaczące po klockach, które mimo, że z certyfikatem „prawie niezniszczalne” pękają. Tak, te klocki, gry są świetlicowe, wspólne, tak jakby niczyje… tak te same klocki i gry to Wasza ciężka praca, 70zł, które mogliście przeznaczyć na coś innego – za to, że daliście je Swoim Dzieciom na zabawki, materiały plastyczne bardzo dziękujemy! Drodzy Rodzice Drodzy Uczniowie pod spodem kilka prac wykonanych z nowych klocków – to wspaniałe budowle i dobrze spędzony czas! E. Cz.

paszcza połykacz

 

Styczeń

A na dobry styczeń...

Styczniowe zdjęcie nieco nie wyraźne...  Styczeń był bardzo krótki... w lutym nie zdążyłam.. Poniżej wklejam tekst i w marcu ruszamy z Akcją!

 

LUTY/MARZEC

AKCJA

DZIEŃ DOBRY

(KULTURA OSOBISTA JEST W CENIE!)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NAUCZYCIELI, RODZICÓW I UCZNIÓW
ZESPOŁU SZKOLNO – PRZEDSZKOLNEGO DO UDZIAŁU W AKCJI „DZIEŃ DOBRY”:

DRODZY UCZESTNICY!

„DZIEŃ DOBRY” POWIEDZIANE DO OSOBY NAM ZNANEJ
NA KORYTARZU, PRZED SZKOŁĄ LUB PODCZAS WCHODZENIA DO SALI
NIE POWODUJE
GROŹNYCH CHORÓB
ZWIĄZANYCH Z NIEBEZPIECZNYMI DLA ŻYCIA POWIKŁANIAMI,
UTRATY WZROKU LUB SŁUCHU.

ACZKOLWIEK, MAMY NADZIEJĘ, ŻE BĘDZIE ZAKAŹNE:
ROZPRZESTRZENI SIĘ W CZASOPRZESTRZENI
SZKOŁY, JEJ OKOLICY, ROKU SZKOLNEGO A NAWET FERII I WAKACJI.

RÓWNOCZEŚNIE PRAGNIEMY POINFORMOWAĆ:

ZWYKŁE „DZIEŃ DOBRY”
WYWOŁUJE KORZYSTNE DLA ZDROWIA REAKCJE PSYCHOFIZYCZNE:
RADOŚĆ, OTWARTOŚĆ, ZNIWELOWANIE NAPIĘCIA I NADĘCIA, ZAZYCZAJ AUTOMATYCZNE PODNIESIENIE KĄCIKA UST – POPRAWIENIE MIMIKI TWARZY, ZWIĘKSZENIE KONCETRACJI, ŻYCZLIWOSCI, SPOSTRZEGAWCZOŚCI… ETC.

 

Kochani! Zapraszam do zabawy wszystkich! Postaram się jak najwiekszej liczbie dzieci rozdać karteczki z Akcją! zadaniem Dzieci (z Waszą drodzy Rodzice pomocą) będzie zebrać jak największą liczbę podpisów - bliskich, znajomych, sąsiadów, nauczycieli (a co!) i rówieśników. Podpisy można zbierać na doklejonej kartce A4, na kartce z Akcją!.... sama nie wiem. Ma być przeczytane i podpisane!

Czy to jest konkurs... hymmm.. Nie. Wyzwanie. Choć nie lubię i walczę z tą zabawą wśród dzieci (bo wyzwania bywają bardzo "niefajne"). Tak to jest wyzwanie. Ale takie chyba fajne, prawda? Więc walczcie o satyswakcję Drodzy Uczniowie! Kto zapozna największą ilość osób z Akcją! wywoła mam nadzieję najwiecej uśmiechów. A śmiech Kochani - to zdrowie! E. Cz.

MARZEC część 2

Moje wspaniałe pierwszaki domagają się zdjęć ze swoimi pracami. Owszem prace są wyjątkowe. I warto pokazywać je wszystkim. Drodzy Rodzice, pracujący w świetlicy nauczyciele wykonują z Waszymi Skarbami wspaniałe prace. Wiszą one na tablicach, które mijacie przychodząc i odbierając naszych podopiecznych. Ale zdradzę Wam w tajemnicy - nie wszystkie prace wiszą. Czasem proza życia: za mała tablica, czasami praca taaak piękna, że trzeba zabrać dla mamy, czasami "skończę w domu"... A czasami efekt nie taki... Moje koleżanki robią z Waszymi dziećmi przecudowne prace a ja... ja uwielbiam kreatywnie: jak nie mapa Polski według pomysłu ucznia to.. "jak wygląda i jak działa fabryka czekolady?". Przecież wiadomo, że są tam koła zębate i lejki i najsmaczniejsze czekolady i żelki i takie dynksy i pokrętła. I choć te prace są "niewywieszalne" od razu widać jak wspaniale pierwszaki wszystko wiedzą o czekoladzie.... :) Prace wspaniałe i cudowne znajdziecie na tablicach - proszę Mamo, Tato, Babciu i Dziadku a także każdy Opiekunie który odbierasz ucznia bo jestes upoważniony, proszę stań i zachwyć się. Zachwyć się. Zwróć uwagę. Powiedz "łał" i klaśnij w ręce. Uwielbiam jak Wasze Dzieci mówią "Pokazałem - podobało się!". Pod spodem niektóre efekty "pracy z kółkami"...

Och! Wiem... Ale mieliśmy świetną zabawę podczas tych zajęć. Który Tatuś wie gdzie Gwiezdnych Wojnach jest jabłoń? Star Wars Jabłoń?

A to pozostałe "niewywieszalne" prace:

 

 

MARZEC część 3

Wiosna, wiosna ach to TY! Drodzy! Mam propozycję zabawy na wiosnę, lato... cały rok.  Pomysł nie jest moj ale baaardzo mi się spodobał :) Zapytałam i pozowlono mi go sprzedać Wam Drodzy Rodzice i Drodzy Uczniowie. Sprzedaję za jeden uśmiech i spojrzenie na tę stronę. Uczniowie realizują zadanie obowiązkowo z dorosłymi opiekunami! Ciekawa jestem kto podejmie wyzwanie? Podpowiadam - dobrze poprosić o pomoc wszystkowiedzącą babcię lub znającego się na wszystkim dziadka. Zapraszam!

Tak, zapraszam do podjęcia wyzwania :)

Zaobserwuję 100 gatunków w moim mieście w 2019 roku.

Jak się do tego zabrać?

1. Załóż listę, na której będziesz zapisywać zaobserwowane gatunki.
Możesz ją podzielić według grup organizmów (ptaki, ssaki, grzyby, owady...), notować daty i miejsca obserwacji, dołączać zdjęcia... To zależy od Ciebie.

2. Idź w teren! (w granicach swojego miasta, wsi bądź w najbliższej okolicy miejsca swojego zamieszkania)

Pamiętaj, że obserwacje mają być przede wszystkim bezpieczne dla Ciebie i przyrody. Nie chwytaj w rękę osy, żeby rozpoznać gatunek ;) ale też nie płosz zwierząt, nie rozdeptuj i nie wyrywaj roślin... Obserwuj tak, żeby ktoś, kto chciałby przyjść po Tobie, również miał szansę oglądać to, co Ty widziałeś.

Nie potrafisz rozpoznać jakiegoś gatunku? Super: sięgnij do atlasu, przewodnika, spytaj znajomego przyrodnika, na grupie tematycznej na fb lub forum. Pamiętaj, że uzyskane w ten sposób oznaczenia gatunków nie zawsze muszą być poprawne ani tak godne zaufania, jak oznaczenia specjalistów zajmujących się daną grupą organizmów. Ale nie martw się tym - to nie badania naukowe, tylko zabawa mająca na celu trochę lepsze poznanie Twoich dzikich najbliższych sąsiadów.

O wyzwaniu i swoich obserwacjach związanych z zabawą dorośli uczestnicy mogą podyskutować na grupie: https://www.facebook.com/groups/958288164560449/ młodzi obserwatorzy mogą... zdjęcia robić ale też szkicować ,rysować lub notować: to i to widziałem, tak a tak wygladało... Samych ciekawych obserwacji życzę!

E. Czerny

 

 

 

INFORMACJA NA DZIEŃ 18, 19, 23 04

Szanowni Państwo!

Od 18 do 23 kwietnia 2019r. trwać będzie wiosenna przerwa świąteczna (jest to zgodne z informacjami podanymi w kalendarzu roku szkolnego 2018/19, we wrześniu 2018 r.).

W związku z trwającą w dalszym ciągu akcją strajkową dniach 18, 19 i 23 kwietnia (czwartek, piątek, wtorek) szkoła nie prowadzi zajęć opiekuńczych.

 W dniach 18,19 i 23 kwietnia 2019 r. stołówka szkolna nie będzie wydawać obiadów.

Informację o możliwościach organizacyjnych szkoły na dzień 24 kwietnia 2019 r.  przedstawimy Państwu we wtorek, 23 kwietnia 2019 r.

 Serdecznie Państwu dziękuję za życzliwość i zrozumienie.

Z poważaniem
dyrektor ZSP1
Jolanta Klimowska

INFORMACJA O STRAJKU poniedziałek 15 04

Drodzy Rodzice Uczniów Szkoły Podstawowej nr 47!

Od  poniedziałku, 15 kwietnia 2019 r., do środy 17 kwietnia 2019 r., odbywać się będą w naszej szkole Egzaminy Ósmoklasistów.

W tych dniach grupa Nauczycieli, która nie podjęła strajku oraz Nauczyciele, którzy na czas egzaminów strajk zawiesili, pracować będą w Zespołach Nadzorujących Egzamin Ósmoklasisty.

 

W dniach egzaminu opieka świetlicowa nie będzie organizowana.

W terminie od 18 do 23 kwietnia 2019 r. trwać będzie wiosenna przerwa świąteczna (jest to zgodne z informacjami podanymi w kalendarzu roku szkolnego 2018/19, we wrześniu 2018 r.).

O organizacji pracy szkoły w tym czasie będziemy informować Państwa na bieżąco, gdyż w chwili obecnej nie mamy danych pozwalających nam na podjęcie decyzji co do zaplanowania opieki świetlicowej.

W dniach egzaminów i przerwy świątecznej stołówka szkolna nie wydaje obiadów.

 

Dyrektor ZSP1
Jolanta Klimowska

INFORMACJA O STRAJKU piątek 12 04

Szanowni Państwo!

W związku z trwającą w dalszym ciągu akcją strajkową w naszej szkole,
po uzyskaniu zgody Organu Prowadzącego, ZAWIESZAM wszystkie zajęcia
w Szkole Podstawowej nr 47 w Krakowie, w dniu 12.04.2019 r. (piątek).

W sytuacjach szczególnie trudnych dla Rodziców staramy się  zapewnić opiekę grupie Dzieci. Jeżeli ktoś z Państwa pragnie skorzystać z opieki świetlicowej dla swojego Dziecka, prosimy o kontakt telefoniczny ze szkołą we czwartek, do godziny 16.00 lub w piątek, do godziny 9.00, w celu szczegółowych uzgodnień.

Opiekę nad Dziećmi sprawujemy w godzinach od 7.30 do 15.30.

W dniu 12 kwietnia 2019 r. stołówka szkolna będzie wydawać obiady.

Rodzicom Dzieci, którzy do tej pory nie dokonali odpisu za niewykorzystany posiłek przypominamy o konieczności odpisu – mailem, na adres  odpisy.sp47@op.pl, do godziny 8.30.

 

Stołówka szkolna wydawać będzie obiady dla Uczniów klas I – VIII.

Obiad dla Uczniów – środa, 10 kwietnia 2019 r.
klasy I – od godz. 11.30 
klasy II –od godz. 12.00
klasy III – od godz. 12.30

Klasy IV i V – od godz. 13.00 

Klasy VI – VIII – w godz.  od 13.30 – do 14.00

O możliwościach organizacyjnych szkoły na nadchodzący tydzień zostaną Państwo poinformowani 12 kwietnia, we wczesnych godzinach popołudniowych.

Serdecznie Państwu dziękuję za życzliwość i zrozumienie.

 

Z poważaniem
Dyrektor ZSP1
Jolanta Klimowska

LIST OD NAUCZYCIELI

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Trwa strajk nauczycieli. Ma on na celu poprawę jakości polskiej edukacji. Walczymy o naszą godność,  szacunek  oraz docenienie naszego zawodu. Ten protest nie jest skierowany  przeciwko Wam – Uczniowie i Rodzice. Wszystkim nam zależy na nowoczesnej,  doinwestowanej szkole i jej lepszej przyszłości. Ponieważ nasze postulaty trafiają w próżnię, prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

Drodzy Ósmoklasiści! Jesteśmy z Wami w tych ważnych dla Was chwilach. Wspieramy Was całym sercem i pozytywnymi myślami. Życzymy Wam powodzenia podczas egzaminów!  Chociaż decyzja o kontynuacji strajku jest dla nas niezwykle trudna, nie chcemy porzucać naszych dążeń.

Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie Rodzicom i Uczniom!

Strajkujący nauczyciele  Szkoły Podstawowej nr 47

INFORMACJA O STRAJKU czwartek 11 04

W dniu dzisiejszym kolejni Nauczyciele przystąpili do strajku.
Po uzyskaniu zgody Organu Prowadzącego, ZAWIESZAM wszystkie zajęcia
w Szkole Podstawowej nr 47 w Krakowie, w dniu 11.04.2019 r. (czwartek).

W sytuacjach szczególnie trudnych dla Rodziców staramy się  zapewnić opiekę grupie Dzieci. Jeżeli ktoś z Państwa pragnie skorzystać z opieki świetlicowej dla swojego Dziecka, prosimy o kontakt telefoniczny ze szkołą we środę do godziny 16.00 lub w czwartek, do godziny 9.00, w celu szczegółowych uzgodnień.

Opiekę nad Dziećmi sprawujemy w godzinach od 7.30 do 15.30.

W dniu 11 kwietnia 2019 r. stołówka szkolna będzie wydawać obiady.

Rodzice Dzieci, które nie będą korzystały z obiadu muszą dokonać odpisu – mailem, na adres  odpisy.sp47@op.pl , do godziny 8.30.

Pragnę zwrócić Państwa uwagę na konieczność dokonywania odpisów obiadowych, ponieważ posiłki są przygotowywane dla wszystkich, którzy odpisu nie zgłosili i osoby te będą niestety musiały ponieść koszty obiadów.

Stołówka szkolna wydawać będzie obiady dla Uczniów klas I – VIII.

Obiad dla Uczniów – środa, 10 kwietnia 2019 r.
klasy I – od godz. 11.30 
klasy II –od godz. 12.00
klasy III – od godz. 12.30

Klasy IV i V – od godz. 13.00 

Klasy VI – VIII – w godz.  od 13.45 – do 14.30

O możliwościach organizacyjnych szkoły na piątek,  12. kwietnia 2019 r., zastaną Państwo poinformowani 11 kwietnia, we wczesnych godzinach popołudniowych.

Serdecznie Państwu dziękuję za życzliwość i zrozumienie.

Z poważaniem
Dyrektor ZSP1
Jolanta Klimowska

INFORMACJA O STRAJKU środa 10 04

Pragnę poinformować, że po uzyskaniu zgody Organu Prowadzącego,
ZAWIESZAM wszystkie zajęcia w Szkole Podstawowej nr 47 w Krakowie, w dniu 10.04.2019 r. (środa).

Informujemy również, że w sytuacjach szczególnie trudnych dla Rodziców możemy zapewnić opiekę grupie Dzieci. Jeżeli ktoś z Państwa pragnie skorzystać z opieki świetlicowej dla swojego Dziecka, prosimy o kontakt telefoniczny ze szkołą we wtorek do godziny 16.00 lub we środę, do godziny 9.00, w celu szczegółowych uzgodnień. Kilku Nauczycieli, którzy nie przystąpili do strajku, oraz nie zostało oddelegowanych do pracy w Zespołach Nadzorujących Egzamin Gimnazjalny, będzie sprawować opiekę nad Dziećmi, w godzinach od 7.30 do 15.30.

Będziemy monitorować na bieżąco Państwa zgłoszenia.

W dniu 10 kwietnia 2019 r. stołówka szkolna będzie wydawać obiady.

Rodzice Dzieci, które nie będą korzystały z obiadu muszą dokonać odpisu – mailem, na adres  odpisy.sp47@op.pl , do godziny 8.30.

Stołówka szkolna wydawać będzie obiady dla Uczniów klas I – VIII.

Obiad dla Uczniów – środa, 10 kwietnia 2019 r.
klasy I – od godz. 11.30 
klasy II –od godz. 12.00
klasy III – od godz. 12.30

Klasy IV i V – od godz. 13.00 

Klasy VI – VIII – w godz.  od 13.45 – do 14.30

O możliwościach organizacyjnych szkoły na czwartek,  11. kwietnia 2019 r., zastaną Państwo poinformowania we środę, 10 kwietnia, we wczesnych godzinach popołudniowych.

Serdecznie Państwu dziękuję za życzliwość i zrozumienie.

Z poważaniem
Dyrektor ZSP1
Jolanta Klimowska

INFORMACJA O STRAJKU wtorek 9 04

Pragnę poinformować, że po uzyskaniu zgody Organu Prowadzącego,
ZAWIESZAM wszystkie zajęcia w ZSP1 w dniu 9.04.2019 r. (wtorek).

Jednocześnie, zdając sobie sprawę z problemów, jakie nastręcza Państwu zaistniała sytuacja w przypadkach szczególnie trudnych dla Rodziców możemy zapewnić opiekę przysłowiowej „garstce” Dzieci. Jeżeli ktoś z Państwa znalazł się w takiej właśnie sytuacji, bez wyjścia, prosimy o kontakt telefoniczny ze szkołą we wtorek, do godziny 9.00, w celu uzgodnienia czy i w jakich godzinach Dziecko może pozostać w szkole. Minimalna ilość Nauczycieli zdecydowała się nie przystępować do akcji strajkowej, co pozwala nam na zorganizowanie zajęć opiekuńczych dla niewielkiej grupy Dzieci, w godzinach od 7.30 do 15.30.

Będziemy monitorować na bieżąco zgłoszenia i w momencie, gdy ilość Dzieci przekroczy liczbę, którą mogą się zająć niestrajkujący Nauczyciele, będziemy informować o braku możliwości przejęcia opieki nad Dzieckiem.

Przykro nam, że nie możemy pomóc w rozwiązaniu każdego problemu.

Informacje dotyczące obiadu przekazane Państwu w poprzednim komunikacie pozostają aktualne.

O kolejnych decyzjach będę Państwa informować na bieżąco.

 

Pragnę Państwu bardzo serdecznie podziękować za dotychczasową życzliwość i zrozumienie.

 

Z poważaniem
Dyrektor ZSP1
Jolanta Klimowska

Informacja o sytuacji strajkowej wtorek 9 04

Szanowni Państwo!

Z uwagi na brak możliwości zapewnienia bezpieczeństwa Państwa Dzieciom, co może zagrozić bezpośrednio Ich zdrowiu, zmuszona jestem zawiesić wszystkie zajęcia w dniu 9 kwietnia 2019r. (wtorek) – nie będzie lekcji, zajęć świetlicowych, zajęć na terenie szkoły i przedszkola ani żadnych innych planowanych na ten dzień.

 

 

W związku z powyższym w wtorek Dzieci będą musiały zostać pod Państwa opieką. Rodzice Dzieci do lat ośmiu mogą skorzystać z zasiłku opiekuńczego w związku z koniecznością osobistego sprawowania opieki nad Dzieckiem w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia szkoły lub przedszkola.
Zajęcia popołudniowe, prowadzone przez partnerów, z którymi nasza szkoła współpracuje (np. Prymus, Edukacja Artystyczna Dzieci, Beak Dance itp.) będą organizowane zgodnie z harmonogramem. Warunkiem udziału Dzieci w tych zajęciach jest przyprowadzenie Ich na zajęcia i odebranie bezpośrednio po nich przez Rodziców/Opiekunów.


W dniu 9 kwietnia 2019 r. stołówka szkolna będzie wydawać obiady.


Rodzice Dzieci, które nie będą korzystały z obiadu muszą dokonać odpisu – mailem, na adres  odpisy.sp47@op.pl , do godziny 8.30.

Stołówka szkolna wydawać będzie obiady dla Uczniów klas I – VIII.

Obiad dla Uczniów
klasy I – od godz. 11.30
klasy II –od godz. 12.00
klasy III – od godz. 12.30

Klasy IV i V – od godz. 13.00

Klasy VI – VIII – w godz.  od 13.45 – do 14.30

 

Dyrektor ZSP1
Jolanta Klimowska

DEBATA SPOŁECZNA

Debata społeczna na terenie KP V Kraków

przeczytaj

Projekt edukacyjny „Eko-logiczni”

Projekt edukacyjny „Eko-logiczni”

WYDZIAŁ EDUKACJI

 

Referat Finansów i Projektów Oświatowych

 

+48 12 616 51 09

 

UBEZPIECZENIE

OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW DZIECI, MŁODZIEŻY, OSÓB UCZĄCYCH SIĘ ORAZ PERSONELU W PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH – UBEZPIECZENIE SZKOLNE III 184

SZKOŁA DLA RODZICÓW

SZKOŁA DLA RODZICÓW

Szkoła dla Rodziców to program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami. Daje możliwość refleksji nad własną postawą wychowawczą.

Czytaj na stronie dla rodziców.

ANKIETA DLA RODZICÓW

Szanowni Państwo. Ankieta o wypełnienie, której Państwa prosimy dotyczy spraw ważnych dla funkcjonowania naszej szkoły. Udzielone odpowiedzi pozwolą nam na podjęcie działań zmierzających do doskonalenia naszej pracy.

 

Aby wypełnić ankietę kliknij tutaj.

 

Dziękujemy.

STAN JAKOŚCI POWIETRZA

Udostępniamy Państwu informację na temat tego, gdzie można sprawdzić aktualny stan jakości powietrza

W celu sprawdzenia informacji na temat aktualnego stanu jakości powietrza w Krakowie należy kliknąć w podany link