ŚWIETLICA SP47

ŚWIETLICA

 

Świetlica szkolna pracuje w godzinach od 6.30 do 17.00.

 

W roku szkolnym prosimy o dokonywanie wpłat na bieżące potrzeby dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej (materiały do pracy z dziećmi) w wysokości 7 zł na miesiąc (70 zł na rok) od dziecka.

Opłaty na potrzeby świetlicy w bieżącym roku szkolnym zbierają rodzice pełniący rolę skarbników klasowych poszczególnych klas.

 

DOKUMENTY

Regulamin świetlicy

Karta zapisu dziecka do świetlicy

Jednorazowe upoważnienie na odbiór dziecka ze świetlicy szkolnej

Oświadczenie - dziecko odbiera osoba nieupoważniona - rodzic potwierdza telefonicznie

Oświadczenie - samodzielne wyjście

 

 

Wrzesień

Wrzesień to w świetlicy szkolnej miesiąc od zawsze związany z tematyką dotyczącą bezpieczeństwa. Bezpieczny pobyt w szkole, w świetlicy szkolnej obowiązkowo jest omawiany podczas pierwszych wrześniowych zajęć. Czytamy, przypominamy i poznajemy regulaminy dotyczące zarówno pobytu w salach świetlicy jak i na podwórku szkolnym. Jeśli pogoda jest niesprzyjająca i nie możemy wyjść na podwórko szkolne, zajęciom takim towarzyszy wykonywanie przeróżnych prac plastycznych. Nie tylko omawiamy, rysujemy, malujemy to, co wiąże się z pobytem w świetlicy, przypominamy sobie również jak dbaliśmy o bezpieczeństwo podczas wakacyjnych wypraw i zabaw. W tym roku, w ostatnim tygodniu września w świetlicy szkolnej odbył się cykl zajęć związanych z bezpieczeństwem uczniów w drodze do szkoły. Uczniowie w zależności od grupy i nauczyciela omawiali: znaczenie znaków; zasady poruszania się w drodze do szkoły; sposoby, które mogą sprawić, że pieszy na drodze staje się bezpieczniejszy; rysowali swoje własne propozycje znaków i oznaczeń lub odwzorowywali, kolorowali poznane znaki. W realizacji zajęć pomocne były kolorowanki, krzyżówki i wykreślanki, z których dzieci mogły korzystać również w czasie wolnym. Zainteresowanie tematem niewątpliwie wzrosło za sprawą odblasków: zwijających się linijek, zawieszek i przepasek – omawiana była widoczność osoby odpowiednio ubranej, noszącej odblaski i takiej, która nie dba o odblaskowe elementy stroju. Sporym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia podczas których uczniowie projektowali ekologiczne pojazdy, umożliwiające dotarcie do szkoły i nie tylko. Dniem sprzyjającym takim zajęciom były Dzień Bez Samochodu – jedno z świąt nietypowych, które ciekawą tematyką pozwala rozbudzać wyobraźnię i dotyka wielu zainteresowań uczniów: ekologii, motoryzacji i projektowania. I choć wiele pomysłów było bardzo ciekawych, a niektóre oryginalne prace zostały wywieszone na tablicach świetlicy, to w naszej szkole Dzień Bez Samochodu to taki dzień jak co dzień, dzień z rowerem, hulajnogą i rolkami. I takich wspaniałych prac było najwięcej – bo po co poprawiać coś tak fantastycznego jak np. rower, czegoś co zostało już wymyślone? Dopełnieniem wykonanych prac było tworzenie wspólnej „drogi do szkoły” która stała się torem do gry w kapsle. Podstawa starej gry w nowym wydaniu, stworzona przez uczniów dwóch klas na ogromnym kawałku tektury – tak w świetlicy „z niczego” powstała fantastyczna zabawka dla wszystkich. 

Nasz tor do gry w kapsle.. 

 

Konkurs „100 lat odzyskania niepodległości”

Konkursu dla szkół dzielnicy XIII
„100 lat odzyskania niepodległości”

11 grudnia 2018 r., godz. 10.45, Szkoła Podstawowa nr 47, ul. Myśliwska 64 odbędzie sie premiera nowej gry komputerowej stworzonej z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

DEBATA SPOŁECZNA

Debata społeczna na terenie KP V Kraków

przeczytaj

Projekt edukacyjny „Eko-logiczni”

Projekt edukacyjny „Eko-logiczni”

WYDZIAŁ EDUKACJI

 

Referat Finansów i Projektów Oświatowych

 

+48 12 616 51 09

 

UBEZPIECZENIE

OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW DZIECI, MŁODZIEŻY, OSÓB UCZĄCYCH SIĘ ORAZ PERSONELU W PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH – UBEZPIECZENIE SZKOLNE III 184

Zapisy do świetlicy szkolnej

Drodzy Rodzice!

W celu dokonania zapisu dziecka do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2018/2019 prosimy pobrać ze strony internetowej Szkoły Kartę zapisu ucznia do świetlicy szkolnej. Ze względu na obowiązujące przepisy Karta musi zawierać podpisy osób upoważnionych do odbioru Państwa dziecka. Kartę należy dostarczyć dnia 3.09.2019 do świetlicy szkolnej.

SZKOŁA DLA RODZICÓW

SZKOŁA DLA RODZICÓW

Szkoła dla Rodziców to program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami. Daje możliwość refleksji nad własną postawą wychowawczą.

Czytaj na stronie dla rodziców.

ANKIETA DLA RODZICÓW

Szanowni Państwo. Ankieta o wypełnienie, której Państwa prosimy dotyczy spraw ważnych dla funkcjonowania naszej szkoły. Udzielone odpowiedzi pozwolą nam na podjęcie działań zmierzających do doskonalenia naszej pracy.

 

Aby wypełnić ankietę kliknij tutaj.

 

Dziękujemy.

STAN JAKOŚCI POWIETRZA

Udostępniamy Państwu informację na temat tego, gdzie można sprawdzić aktualny stan jakości powietrza

W celu sprawdzenia informacji na temat aktualnego stanu jakości powietrza w Krakowie należy kliknąć w podany link