I miejsce w konkursie „Mądra głowa, sprawne ręce”

2017-12-12 22:43:05

W dniu 21 listopada 2017r. odbył się międzyszkolny konkurs matematyczno-przyrodniczy „Mądra głowa, sprawne ręce”. Drużyna z naszej szkoły w składzie Amelia Dobrzycka, Monika Szot, Przemysław Rymalski i Szymon Musiał (wszyscy uczniowie z kl. IVa) zdobyła I miejsce! Konkurs składał się z trzech etapów: przygotowanie makiety zoo techniką origami test matematyczny ułożenie z puzzli mapy świata i przyporządkowanie zwierząt w odpowiednie miejsca Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Szkolny Konkurs Recytatorski

2017-12-08 09:04:06

Dnia 28. 11. 2017 r. odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Współcześni polscy poeci dzieciom” zorganizowany przez panie: Elżbietę Siwicką i Elżbietę Gondek. Tematyką konkursu był „Dowcip i mądrość w poezji dla dzieci”. Uczestnicy przygotowali i recytowali jeden wybrany wiersz dla dzieci dowolnego współczesnego poety lub poetki. W konkursie wzięli udział przedstawiciele klas I - III. Każdą klasę reprezentował jeden uczestnik. Prawie każdy z nich przygotował odpowiedni strój lub rekwizyt obrazujący treść deklamowanego wiersza. Uczniowie siedzący na widowni z ciekawością słuchali wierszy recytowanych przez swoich kolegów, nagradzając ich występy gromkimi brawami. Członkowie jury, niejednokrotnie z uśmiechem na twarzy, skrupulatnie zapisywali swoje uwagi oraz przyznawali punkty poszczególnym wykonawcom oceniając recytację, dykcję, interpretację wiersza, rekwizyty, dobór utworu do tematyki konkursu. Na koniec – kiedy jury podliczało wyniki – widownia wysłuchała jeszcze kilka wierszy, które recytowały chętne dzieci. Niestety, ograniczenia czasowe nie pozwoliły wystąpić wszystkim ochotnikom. Świadczy to o popularności tego konkursu – wiele osób lubi występować przed publicznością. Być może wśród nich są przyszli aktorzy, których będziemy kiedyś podziwiać na deskach prawdziwego teatru lub na ekranach kin? Nadszedł wreszcie czas ogłoszenia wyników! Jak się okazało – nie było to łatwe, gdyż (jak zaznaczyła przewodnicząca jury – pani dyrektor Jolanta Klimowska) w tym roku był bardzo wysoki i wyrównany poziom przygotowania uczestników. Jednak – niestety – nie wszyscy mogli zostać zwycięzcami, dlatego też po krótkiej dyskusji – wyłoniono zwycięzców. Gratulujemy wszystkim uczestnikom - szczególnie zwycięzcom! Małgorzata Mońka

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

2017-12-08 09:02:38

W ostatnim tygodniu października odbyło się spotkanie z policjantami z ruchu drogowego. 29.11 2017 r. odwiedzili klasy pierwsze i drugie, a 30.11.2017 r. przyszli do klas trzecich. Uczniowie młodszych klas mieli już zajęcia ze swoimi paniami na temat bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, brali udział w akcji „Odblaskowa szkoła” oraz w konkursach dotyczących znajomości podstawowych przepisów ruchu drogowego, dlatego też potrafili odpowiada ć na wiele pytań zadawanych przez policjantów. Zostali za to pochwaleni przez prowadzących pogadanki. Mimo posiadanej wiedzy, dzieci chętnie zadawały różne pytania, na które policjanci udzielali szczegółowych odpowiedzi. Przyczyniło się to do utrwalenia posiadanej już wiedzy na temat bezpieczeństwa oraz znajomości przepisów ruchu drogowego. Takich spotkań nigdy za wiele! Przyczyniają się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa wśród najmłodszych uczniów. Małgorzata Mońka

Szkolny Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej dla klas I – III

2017-11-27 06:46:06

Dnia 23. 11. 2017 r. – jak co roku - odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej dla klas I – III zorganizowany przez panie: Marię Łapczyńską – Milc, Agnieszkę Kofin, Joannę Krzystek i Dorotę Rokitę. W tym roku gościliśmy przedszkolaków z Przedszkola nr 11, którzy jako pierwsi wystąpili przed publicznością. Za odwagę i pięknie wykonane pieśni, otrzymali gromkie brawa od starszych kolegów. Po ich występie, jury przystąpiło do oceny poszczególnych klas. Uczestnicy ubrani w odświętne stroje galowe z przejęciem i lekką tremą prezentowali swoje umiejętności. Niektórzy założyli mundury harcerskie lub stroje przypominające ubiór małych powstańców. Dekoracja, ubiór uczestników, ich rekwizyty oraz teksty wykonywanych piosenek sprawiły, iż konkurs przebiegał w podniosłym nastroju. Uczniowie z ciekawością słuchali pieśni wykonywanych przez swoich kolegów, a członkowie jury skrupulatnie zapisywali swoje uwagi oraz przyznawali punkty poszczególnym wykonawcom. Konkurs ten cieszy się niesłabnącą popularnością i jest wyrazem szacunku dla żołnierzy, którzy bronili wolności i suwerenności naszej Ojczyzny. To nie tylko konkurs, ale także lekcja patriotyzmu. Małgorzata Mońka

Narodowe Święto Niepodległości

2017-11-24 09:04:10

11 listopada corocznie w Polsce obchodzone jest święto państwowe. Upamiętnia ono odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918. W piątek, 10 listopada odbył się apel dla klas I – III poświęcony tej tematyce, który poprowadzili przedstawiciele Małego Samorządu, a program artystyczny przygotowała klasa 3e pod okiem pani mgr Lidii Gaudyn. Uczniowie tej klasy przypomnieli w skrócie najważniejsze historyczne wydarzenia i w obrazowy sposób przedstawili losy naszej Ojczyzny, która przez 123 lata była pod okupacją zaborców. Dzięki przekazanym informacjom uczniowie dowiedzieli się jak ogromne znaczenie dla losów Polski miały wydarzenia z 1918 r. oraz, że dzięki ogromnemu patriotyzmowi żyjących wówczas ludzi możemy teraz żyć w wolnym kraju. To była pouczająca lekcja patriotyzmu dla małych Polaków. Małgorzata Mońka

Koncert muzyczny

2017-10-30 06:53:48

26.10.2017 r. odbył się pierwszy koncert muzyczny dla klas młodszych. Muzycy zaprezentowali trzy instrumenty - flet poprzeczny, flet piccolo oraz wiolonczelę. Panie krótko omówiły budowę tych instrumentów oraz sposób wydobywania z nich dźwięków, po czym dały krótki koncert. Dzieci mogły dołączyć się tańcząc w rytm słyszanych melodii oraz głośno klaskać. Koncert bardzo podobał się dzieciom. Czekamy na następny!

Konkurs „ABC na drodze”

2017-10-30 06:52:30

Konkurs znajomości przepisów ruchu drogowego dla klas I – III odbył się w dwóch terminach 23.10.2017r. dla klas I 25.10. 2017r.dla klas II – III. Poprzedziły go zajęcia przeprowadzane w klasach, podczas których omawiano najważniejsze zasady ruchu drogowego, gwarantujące bezpieczną drogę do szkoły pokonywaną pieszo i na rowerze. Uczniowie pracowali w grupach dwuosobowych. Wszyscy starali się odpowiedzieć jak najlepiej, aby zdobyć nagrodę. Pierwszacy odpowiedzi udzielali ustnie, starsi koledzy – pisemnie.

Bezpieczni i widoczni

2017-10-30 06:51:13

Ważnym tematem, o którym przypomina się szczególnie na początku roku szkolnego jest bezpieczeństwo w drodze do szkoły. Ten temat poruszony został również w szkolnej gazetce „Iskierka”. Oto tekst, napisany przez redaktora – Antoniego Nowaka z kl. 3d. Dlaczego trzeba nosić odblaski? - Jesteśmy bardziej widoczni na drogach, jezdniach i chodnikach. - Pieszy, bądź rowerzysta jest widoczny z daleka ponieważ odblask odbija światło. - Zmniejsza się ryzyko wypadku, kierowca może wcześniej zareagować. BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE! NOŚ ODBLASKI!

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

2017-10-30 06:49:50

13 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Najmłodsi członkowie naszej szkolnej społeczności zostali pasowani na uczniów oraz złożyli przyrzeczenie na sztandar szkoły. Zanim jednak mogli dostąpić tego zaszczytu, musieli wykonać kilka trudnych zadań, których poprawność wykonania oceniała komisja, pod przewodnictwem pani dyrektor Jolanty Klimowskiej. Pierwszoklasiści musieli zdać egzamin ze znajomości zasad zachowania się w szkole oraz wykazać się sprawnością fizyczną. Mieli za zadanie pochwalić się umiejętnościami wokalno-muzycznymi oraz wyrecytować wiersz o urokach naszej ojczyzny. Rozbrzmiały zatem dźwięki piosenki o pierwszakach, pukających do bram szkoły oraz usłyszeliśmy strofy o pięknie polskiej przyrody. Najtrudniejszą próbą była dla uczniów chwila, kiedy należało wypić sok z cytryny i uśmiechać się przez 10 sekund. Było to przygotowanie do stawiania czoła przeciwnościom losu i niepowodzeniom w szkole. Wszyscy przedstawiciele klas pierwszych bardzo dzielnie przeszli tę najtrudniejszą próbę. Trudno było doszukiwać się uśmiechu na twarzach dzieci, po wypiciu kwaśnego soku, ale komisja uznała zadanie za wykonane poprawnie. Po złożeniu ślubowania na sztandar szkoły, nastąpiła uroczystość pasowania pierwszaków na członków społeczności uczniowskiej. Aktu pasowania na uczniów dokonali: pani dyrektor Jolanta Klimowska oraz jej zastępcy , pani Monika Rucka- Michalik i pan Andrzej Mikuśkiewicz. Po ceremonii dzieci udały się z wychowawcami do klas , gdzie czekały na nich niespodzianki i słodkie poczęstunki. (Grażyna Gadocha)

Dzień Nauczyciela

2017-10-30 06:45:56

Dnia 12.10.2014 r. z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej odbył się apel klas II i III. Uczniowie wszystkich klas przybyli odświętnie ubrani – co stworzyło uroczysty nastrój. Poprowadzili go przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego. Program artystyczny przygotowała klasa 2b. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki. Dziewczynki zaprezentowały krótki układ taneczny. Na koniec wręczyły wszystkim nauczycielom własnoręcznie wykonane kwiaty, natomiast przedstawiciele MSU - piękne dyplomy SUPERNAUCZYCIELA. Uczniowie klas I przybyli następnego dnia na apel, podczas którego złożyli uroczyste ślubowanie.

Warsztaty plastyczne

2017-10-30 06:42:48

Dnia 25.09 2017 r. klasa 2a wzięła udział w warsztatach plastycznych w pracowni Gratia Artis. Przeprowadził je artysta - Pan Piotr Suchodolski. Dzieci pod Jego okiem mogły poczuć się jak prawdziwi malarze, malując na sztalugach w prawdziwej pracowni. Mali malarze z przejęciem słuchali uwag i wskazówek mistrza, a potem sami próbowali swoich sił. Była to dla nich nauka poprze zabawę, która z pewnością zostanie w ich pamięci.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

2017-09-18 08:32:18

Dnia 4 września 2017 r. o godzinie ósmej w sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie klas I - III wraz z rodzicami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi by uczcić rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Wśród zgromadzonych dzieci, byli również najmłodsi uczniowie naszej szkoły Dla wszystkich pierwszaków i ich rodziców była to bardzo ważna chwila, dlatego towarzyszyli im w tym dniu. Mimo lekkiego zdenerwowania, na buziach pierwszaków gościł uśmiech i duma, iż zaczynają nawy etap w swoim życiu. Program artystyczny przygotowali uczniowie z klasy 3a pod okiem pani mgr Agnieszki Kofin. Wakacyjne wspomnienia przeplatały się z wesołymi piosenkami. Nie zabrakło również wierszy zachęcających do powrotu do szkolnej ławy. Głos zabrała pani dyrektor mgr Jolanta Klimowska oraz zaproszeni goście. Wszyscy zgodnie życzyli SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU SZKOLNEGO! Małgorzata Mońka

BADANIA PULMONOLOGICZNE

PULMONOLOGIA

SZKOŁA DLA RODZICÓW

SZKOŁA DLA RODZICÓW

Szkoła dla Rodziców to program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami. Daje możliwość refleksji nad własną postawą wychowawczą.

Czytaj na stronie dla rodziców.

ANKIETA DLA RODZICÓW

Szanowni Państwo. Ankieta o wypełnienie, której Państwa prosimy dotyczy spraw ważnych dla funkcjonowania naszej szkoły. Udzielone odpowiedzi pozwolą nam na podjęcie działań zmierzających do doskonalenia naszej pracy.

 

Aby wypełnić ankietę kliknij tutaj.

 

Dziękujemy.

STAN JAKOŚCI POWIETRZA

Udostępniamy Państwu informację na temat tego, gdzie można sprawdzić aktualny stan jakości powietrza

W celu sprawdzenia informacji na temat aktualnego stanu jakości powietrza w Krakowie należy kliknąć w podany link