Świąteczne spotkania

2019-12-21 18:10:03

Tradycją coroczną jest organizowanie w klasach spotkań świątecznych. Odświętnie ubrani, przy pięknie przystrojonych stołach, pełnych smakołyków śpiewamy kolędy i rozmawiamy o polskich tradycjach Bożego Narodzenia. W tym roku odwiedzili nas w klasach kolędnicy z klas 1 e i 2d z pięknym występem. Wszystkim życzymy spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2020.

Konkurs piosenki patriotycznej

2019-12-21 17:58:25

Uczniowie klas I-III co roku biorą udział w Szkolnym Konkursie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej. Odświętnie ubrani , pięknie śpiewają te bardzo popularne oraz te mniej znane pieśni. W ten piękny sposób uczymy się historii naszej ojczyzny i jesteśmy małymi patriotami.

Dzień Życzliwości

2019-11-20 22:18:16

Oto dekoracje jakie dzieci przygotowały z okazji Dnia Życzliwości

Narodowe Święto Niepodległości

2019-11-20 22:06:35

Dnia 13 listopada w naszej szkole miał miejsce apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Dzieci były ubrane na galowo, a sala gimnastyczna na której odbywała się akademia była ładnie udekorowana. Odbył się też pokaz artystyczny klasy 2c pod opieką pani Elżbiety Siwickiej. Klasa recytowała wierszyki niepodległościowe oraz śpiewała pieśni patriotyczne. Śpiewany był też hymn „Mazurek Dąbrowskiego” kojarzący się z pysznym ciastem na Wielkanoc. Tak też wyrecytowała jedna dziewczynka: „Co najsłodsze jest do tego, to Mazurek Dąbrowskiego”. Występ był bardzo ładny, a do wierszyków bardzo pasowały ilustracje, które dzieci samodzielnie wykonały. Niektórzy aktorzy posiadali też biało-czerwone flagi, idealnie dopełniające klimat panujący w sali. Po przedstawieniu Mały Samorząd Uczniowski poprosił o zabranie głosu naszą Panią Dyrektor Jolantę Klimowską, która obserwowała całą akademię. CZUJ SIĘ PATRIOTĄ! Patrycja Krzewicka kl. 3b

Obchody święta Komisji Edukacji Narodowej

2019-10-22 17:19:06

Jak co roku, także w tym roku odbył się bardzo lubiany przez dzieci konkurs na „Portret mojej Pani”. Wykonywanie tych prac plastycznych zawsze budzi w dzieciach dużo radości, tak było i tym razem. Efekt prac rozczulił i zachwycił wszystkie panie. Finalistom i laureatom konkursu gratulujemy! Z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej odbył się uroczysty apel dla klas 1-3. Część artystyczną przygotowała klasa 3c pod opieką wychowawczyni.

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS 1

2019-10-22 17:18:09

14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Dzieci złożyły przyrzeczenie na sztandar szkoły oraz zostały pasowane na uczniów. Po złożeniu ślubowania na sztandar szkoły, nastąpiła uroczystość pasowania pierwszaków na członków społeczności uczniowskiej. Aktu pasowania na uczniów dokonali: pani dyrektor Jolanta Klimowska oraz jej zastępcy , pani Monika Rucka- Michalik i pan Andrzej Mikuśkiewicz. Po ceremonii wszystkie klasy pierwsze otrzymały pamiątkowe dyplomy od przedstawicieli Małego Samorządu Uczniowskiego oraz sportowe upominki. Następnie dzieci udały się z wychowawcami do klas, gdzie czekały na nich słodkie poczęstunki.

Bezpiecznie na drodze

2019-10-09 17:42:49

W piątek 20 września, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Krakowa, Komenda Miejska Policji w Krakowie oraz Centrum Inicjatyw na rzecz poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zorganizowali „Kraków Safety Show” – całodniowe wydarzenie poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Impreza, prowadzona w ramach programu „Bezpieczny Kraków”, skierowana była zarówno do najmłodszych uczestników ruchu, młodzieży, jak i dorosłych. O godz. 10.00 z Błoń w kierunku Barbakanu wyruszyło ponad 400 dzieci w kamizelkach odblaskowych. W tym wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele naszej szkoły – klasa 2d z p. Katarzyną Liput i klasa 3b z p. Agnieszką Kutyłą. Wiemy jak ważne jest nasze bezpieczeństwo, dlatego z ochotą uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu. A. Kutyła

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2019-09-09 18:58:25

Po wakacyjnej przerwie rozpoczął się kolejny rok szkolny. Wypoczęci, uśmiechnięci i pełni chęci do pracy przywitaliśmy się z kolegami, koleżankami i swoimi nauczycielami. Życzymy wszystkim powodzenia .

AKCJA ZIMA 2020

W dniach 3 – 7 lutego 2020 r.
w  Szkole Podstawowej nr 47 i w Krakowie organizowana jest
„Akcja Zima w szkole 2020”.

Zajęcia dla Dzieci będą prowadzone
od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30 – 15.30.

Ze względu na prawidłową organizację zajęć prosimy, by dzieci były przyprowadzane do szkoły
najpóźniej o godzinie 9.00.

W programie akcji przewidziane są zajęcia stacjonarne, na terenie szkoły i wokół niej (w zależności od warunków pogodowych), spotkania z ciekawymi ludźmi, wyjścia do instytucji kultury.

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach w ramach akcji jest  wypełnienie i dostarczenie do sekretariatu szkoły karty kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku oraz zapoznanie się z regulaminem „Akcji Zima w szkole 2020”.

ZAPISY UCZNIÓW NA ZAJĘCIA AKCJI ZIMA W SZKOLE 2020 ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ W SEKRETARIACIE SZKOŁY
W DNIACH  13 -  22 stycznia 2020 r.

Program zajęć na poszczególne tygodnie będzie  umieszczony na stronie internetowej szkoły i na drzwiach wejściowych do budynku w ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi.

Szczegółowe informacje i karty uczestnictwa w sekretariacie szkoły i na stronie internetowej
sp47krakow.edu.pl.

Ilość miejsc ograniczona.                                                     Zapraszamy!

DEBATA SPOŁECZNA

Debata społeczna na terenie KP V Kraków

przeczytaj

Projekt edukacyjny „Eko-logiczni”

Projekt edukacyjny „Eko-logiczni”

WYDZIAŁ EDUKACJI

 

Referat Finansów i Projektów Oświatowych

 

+48 12 616 51 09

 

UBEZPIECZENIE

OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW DZIECI, MŁODZIEŻY, OSÓB UCZĄCYCH SIĘ ORAZ PERSONELU W PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH – UBEZPIECZENIE SZKOLNE III 184

SZKOŁA DLA RODZICÓW

SZKOŁA DLA RODZICÓW

Szkoła dla Rodziców to program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami. Daje możliwość refleksji nad własną postawą wychowawczą.

Czytaj na stronie dla rodziców.

ANKIETA DLA RODZICÓW

Szanowni Państwo. Ankieta o wypełnienie, której Państwa prosimy dotyczy spraw ważnych dla funkcjonowania naszej szkoły. Udzielone odpowiedzi pozwolą nam na podjęcie działań zmierzających do doskonalenia naszej pracy.

 

Aby wypełnić ankietę kliknij tutaj.

 

Dziękujemy.

STAN JAKOŚCI POWIETRZA

Udostępniamy Państwu informację na temat tego, gdzie można sprawdzić aktualny stan jakości powietrza

W celu sprawdzenia informacji na temat aktualnego stanu jakości powietrza w Krakowie należy kliknąć w podany link