Solidarni z Ukrainą

2022-03-06 19:41:06

Dziękujemy wszystkim za pomoc wszelaką: wasze dary, pomoc przy pakowaniu i noszeniu, kartony, inne drobiazgi przydatne przy pakowaniu… Jesteście WSPANIALI! Pierwszy transport, w którym znalazły się nasze paczki, jest już we Lwowie - w budynku Lwowskiej Obwodowej Państwowej Administracji.

Dzień Patrona

2022-03-06 19:18:40

Dnia 22 lutego odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Patrona - święta naszej szkoły. Sylwetka Stefana Czarnieckiego została uczniom dokładnie przybliżona podczas lekcji. Dzieci poznały najważniejsze fakty z dziejów naszej szkoły oraz zwyczaje i warunki życia panujące w czasach kiedy żył jej patron - Stefan Czarniecki. Dowiedziały się również o pewnych faktach z jego życiorysu. Choć niełatwe są to zagadnienia, mamy nadzieje, że dzięki przygotowanej prezentacji – zostaną w pamięci. Stefan Czarniecki żył w XVII wieku, czyli przeszło 300 lat temu. To bardzo odległe czasy. Panowały wtedy inne warunki, ludzie zachowywali się inaczej, a także nosili inne stroje. Przypisuje mu się słowa: "jam nie z soli ani z roli, ale z tego, co mnie boli", gdyż doszedł do zaszczytów nie dzięki bogactwu, ale wiernej żołnierskiej służbie. Z okazji święta naszej szkoły każda z klas przygotowała swój plakat „Moja szkoła” . Piękne prace ozdabiają korytarz naszej szkoły i będą wszystkim przypominać, jak zdolni i pracowici są uczniowie.

Ferie zimowe 2022

2022-01-25 08:56:11

Czas ferii to czas odpoczynku od szkolnej pracy. Zimowa aura sprzyja zabawom na śniegu. Uważajcie na siebie! Pamiętajcie o bezpieczeństwie swoim i innych.

Mikołajki

2021-12-07 16:28:08

Święty Mikołaj wiedział, że byliśmy grzeczni. Dzieci w mikołajkowy dzień zostały obdarowane pięknymi prezentami. Bardzo dziękujemy :)

Narodowe Święto Niepodległości

2021-12-07 16:20:07

11 listopada to symboliczna data - święto odzyskania niepodległości przez Polskę. Po 123 latach niewoli, rozbiorów, obcego panowania w końcu 1918 roku odradzało się państwo polskie. Listopadowe obchody odzyskania niepodległości symbolizują miłość do Polski, przypominają jej burzliwe dzieje, walkę o wolność - są symbolem bohaterstwa i męstwa pokoleń które, niestety już odeszły. Klasa 3b z tej okazji przygotowała uroczystą część artystyczną. Listopad to czas refleksji nad przemijaniem. Niedawno sprzątaliśmy groby naszych zmarłych, zanosiliśmy kwiaty, paliliśmy znicze. Chcieliśmy w ten sposób pokazać, że pamiętamy. Zapaliliśmy także znicze na grobach nieznanych żołnierzy, którzy oddali życie za ojczyznę. Nigdy nie wrócili do swoich matek, żon, dzieci. Pamiętajmy o Nich nie tylko w Dzień Niepodległości.

Od grosika do złotówki

2021-12-07 16:13:09

Klasy 2 przystąpiły do projektu "Od grosika do złotówki". Zgłębianie wiedzy finansowej powinno odbywać się przez całe życie, ale postanowiliśmy je rozpocząć jak najwcześniej, zgodnie z przysłowiem „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Matematyczne ćwiczenia i zabawy rozwijają wyobraźnię, koncentrację, zachęcają do poszukiwań, sprawiają, że nauka staje się przyjemnością. Dzieciom życzymy powodzenia w realizacji projektu, a nauczycielom satysfakcji z wprowadzania swoich wychowanków w bezpieczny świat finansów.

Wycieczki edukacyjne

2021-10-29 10:19:36

Uczniowie bardzo lubią wycieczki. Klasa 2b i 2e odwiedziły Dom Kultury SIEDLISKO w Podłężu. dzieci brały udział w warsztatach, na których odkryły tajemnice życia drzew, poznały ciekawostki z życia sikorek oraz własnoręcznie wykonały sikorkę. Takie spotkania sprawiają mnóstwo radości.

Jesienne zabawy

2021-10-29 10:12:05

Uwielbiamy jesienną słoneczną pogodę. Możemy wtedy wyjść do szkolnego ogrodu i do woli korzystać z jej uroków.

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

2021-10-29 10:08:26

Z okazji Dnia Nauczyciela uczniowie klas 1-3 wykonali piękne portrety swoich Pań oraz przygotowali medale i ordery dla swoich Nauczycieli. Wszystkim Nauczycielom życzymy wytrwałości w pracy, cierpliwości do uczniów i codziennych powodów do radości.

Ślubowanie uczniów klas 1

2021-10-29 10:03:40

To bardzo ważny dzień w życiu pierwszoklasisty. Pasowanie na ucznia szkoły. Odświętnie ubrani, z uśmiechem na twarzy ślubowali być wzorowymi uczniami. Życzymy Im powodzenia w edukacji i radosnego czasu spędzanego w gronie rówieśników.

Pamiętamy o zdrowym odżywianiu

2021-09-30 18:41:53

Tradycją w naszej szkole stały się Dni Zdrowego Śniadania. Tym razem były to owoce w roli głównej. Wiemy jak ważne są witaminy, żeby być zdrowym i mieć siłę do nauki. Dzieci przygotowały pięknie wyglądające i smakowite śniadania.

Dzień Chłopaka

2021-09-30 18:36:47

Mały Samorząd Uczniowski ogłosił Dzień Chłopaka dniem bez mundurka. W dniu 30 września najmłodsi panowie z naszej szkolnej braci przyszli do szkoły w stroju kolorowym i beztroskim. Byli w pięknych koszulach, mieli eleganckie elementy stroju (zabawne muszki, krawaty itp.) Wszystkim chłopcom małym i dużym MSU życzy wszystkiego dobrego w dniu ich święta:)

I znowu w szkole

2021-09-28 17:54:02

Wakacje szybko minęły. Wypoczęci, opaleni i pełni chęci do nauki rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Nowi uczniowie poznawali szkołę i nowych kolegów, a pozostali odnowili znajomości. Wrzesień upłynął nam szybko na ciekawych lekcjach, zajęciach plastycznych, zabawach, wycieczkach...... Co nas jeszcze czeka w tym roku? Bardzo jesteśmy ciekawi.

Oddziały przygotowawcze

Od środy, 20 kwietnia, ruszają w naszej szkole oddziały przygotowawcze.
Wszyscy chętni z naszej szkoły zostali tam już umieszczeni i rekrutacja naszych obecnych uczniów do tych klas jest zakończona.
Wolne miejsca w klasach przygotowawczych przeznaczone są dla kolejnych, docierających na naszej szkoły dzieci.

Dyrekcja ZSP1

Rekrutacja do klas I

na rok szkolny 2022/2023

trwa od 1 do 31 marca 2022 r.

 

 

Zgłoszenie/wniosek o przyjęcie do klasy I szkoły podstawowej można będzie pobrać od 1 marca 2022r ze strony internetowej szkoły sp47krakow.edu.pl (zakładka: rekrutacja) lub z portalu edukacyjnego miasta Krakowa (zakładka: rekrutacja) lub w wersji papierowej
z portierni szkolnej.

Wypełnione, wydrukowane i podpisane przez oboje rodziców kandydatów do klasy I dokumenty należy przesłać złożyć do skrzynki na wnioski znajdującej się na portierni szkolnej lub przynieść do sekretariatu szkoły.

Dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły przyjmowane będą do klasy I w miarę wolnych miejsc, zgodnie z kryteriami określonymi przez Gminę Miejską Kraków.

PROCEDURA BEZPIECZEŃSTWA W CZASIE EPIDEMII COVID-19

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 47
W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM NR 1 W KRAKOWIE
Aktualizacja na dzień 1 września 2021 r.
oraz inne dokumenty

znajdziesz tu

prosimy o zapoznanie się ze zmianami w procedurze bezpieczeństwa w częściach: odbiór uczniów ze szkoły, wyście uczniów ze szkoły oraz organizacja pracy świetlicy. w czasie epidemii COVID-10 w Szkole Podstawowej nr 47 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Krakowie.

Szanowni Rodzice Uczniów klas I – III!

W celu usprawnienia odbierania Dzieci ze świetlicy wprowadzamy zmianę w procedurze bezpieczeństwa.

Rodzice odbierający Dzieci ze świetlicy wchodzą do szkoły i są kierowani do sali świetlicowej.

Jednorazowo na terenie szkoły może przebywać nie więcej niż
10 Rodziców, prosimy zatem o możliwie jak najszybsze opuszczanie budynku szkoły, aby umożliwić odebranie Dzieci kolejnym Rodzicom.

Dziękujemy.

Dyrekcja ZSP1

DEBATA SPOŁECZNA

Debata społeczna na terenie KP V Kraków

przeczytaj

Projekt edukacyjny „Eko-logiczni”

Projekt edukacyjny „Eko-logiczni”

WYDZIAŁ EDUKACJI

 

Referat Finansów i Projektów Oświatowych

 

+48 12 616 51 09

 

SZKOŁA DLA RODZICÓW

SZKOŁA DLA RODZICÓW

Szkoła dla Rodziców to program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami. Daje możliwość refleksji nad własną postawą wychowawczą.

Czytaj na stronie dla rodziców.

ANKIETA DLA RODZICÓW

Szanowni Państwo. Ankieta o wypełnienie, której Państwa prosimy dotyczy spraw ważnych dla funkcjonowania naszej szkoły. Udzielone odpowiedzi pozwolą nam na podjęcie działań zmierzających do doskonalenia naszej pracy.

 

Aby wypełnić ankietę kliknij tutaj.

 

Dziękujemy.

STAN JAKOŚCI POWIETRZA

Udostępniamy Państwu informację na temat tego, gdzie można sprawdzić aktualny stan jakości powietrza

W celu sprawdzenia informacji na temat aktualnego stanu jakości powietrza w Krakowie należy kliknąć w podany link