Dzień Ziemi

2020-05-10 12:21:12

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie przygotowali prace plastyczne o tematyce ekologicznej. Ważne jest , aby pamiętać o naszej Planecie, dbać o nią . Przecież to nasz dom.

Parki narodowe w Polsce

2020-04-29 18:13:25

Piękna pogoda za oknem zachęca do wycieczek. Niestety czas epidemii nie pozwala na prawdziwe wycieczki. Uczniowie wędrują póki co wirtualnie. Klasa 3 poznawała parki narodowe w Polsce i przygotowała mini przewodniki. Może podczas wakacji uda się odwiedzić te miejsca?

Czas epidemii - dzieci dla lekarzy

2020-04-29 17:53:32

Dzieci przygotowały prace w podziękowaniu dla tych, którzy dbają o nasze zdrowie w czasach epidemii.

Wiosenne prace plastyczne

2020-04-29 17:46:42

Piękne wiosenne prace przygotowały dzieci podczas prac plastycznych we własnych domach.

Wielkanocne prace dzieci

2020-04-29 17:38:43

Mimo, że lekcji w szkole nie ma, to dzieci pilnie pracują w domach. Z okazji Świąt Wielkanocnych przygotowały dużo pięknych prac.

Iskierka

2020-03-19 09:47:38

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie Klas Młodszych! Ze względu na awarię kserokopiarki i aktualną sytuację, marcowy numer Iskierki zostaje zamieszczony na stronie szkoły. Zachęcam do lektury i wypełniania kuponów, które wrzucicie do skrzynek po powrocie do szkoły. Iskierka w wersji PDF (do otwarcia w nowym oknie). Miłej lektury Małgorzata Mońka

Dzień otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów

2020-03-18 14:33:34

4 marca 2020 r. odbył się w naszej szkole dzień otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów. Dyrekcja przywitała przybyłych gości. Wszyscy obejrzeli pokaz tańca breack-dance w wykonaniu starszych uczniów naszej szkoły. Rodzice udali się na spotkanie z Dyrekcją, a dzieci pod opieką nauczycieli brały udział w zajęciach plastyczno - ruchowych. Potem wspólnie wszyscy świetnie bawili się w sali gimnastycznej. Na buziach dzieci gościł uśmiech i widać było zadowolenie. Na pewno z radością we wrześniu rozpoczną naukę w klasie 1. Do zobaczenia! A. Kutyła

Dzień Patrona

2020-02-20 16:59:21

Dnia 18 lutego klasy I-III uroczyście obchodziły Dzień Patrona naszej szkoły. Nasze Panie zaprosiły nas w niezwykłą podróż w czasie. Przybliżyły nam postać patrona naszej szkoły. Żył on w XVII wieku, czyli przeszło 300 lat temu. To bardzo odległe czasy. Panowały wtedy inne warunki, ludzie zachowywali się inaczej, a także nosili inne stroje. Poznaliśmy najważniejsze fakty z dziejów naszej szkoły oraz zwyczaje i warunki życia panujące w czasach kiedy żył jej patron - Stefan Czarniecki. Dowiedzieliśmy się również o pewnych faktach z jego życiorysu. Choć niełatwe są to zagadnienia, mamy nadzieje, że dzięki dzisiejszemu spotkaniu, warsztatom klasowym oraz wykonanym pracom plastycznym – zostaną w naszej pamięci.

Serducho dla Marysi

2020-02-20 16:50:06

Fundacja Wygrajmy Siebie organizowała akcję pomocy 11-miesięcznej chorej Marysi. Styczeń był szczególnym miesiącem, gdyż Marysia kończyła 31.01 roczek. Klasy I-III wykonały serce dla Marysi - to był nasz udział w akcji. Ze wszystkich nadesłanych do fundacji zdjęć będzie utworzone jedno ogromne serce. Gdy to serce, będzie już gotowe, zostanie udostępnione na internecie w portalach społecznościowych, tam każdy będzie mógł polubić, udostępnić i skomentować grafikę. Pomoże to w promowaniu kampanii pomocowej i zebraniu pieniędzy na leczenie Marysi.

WKRÓTCE FERIE

2020-01-24 08:41:59

Zbliżają się wyczekiwane przez wszystkich uczniów ferie zimowe. O tym jak bezpiecznie i miło można je spędzić, przypomniała klasa 3b podczas apelu dla klas I-III. Pamiętajcie: Bawcie się dobrze, ale bezpiecznie! Wypocznijcie i z nowymi chęciami wracajcie do szkoły.

Zabawa karnawałowa

2020-01-24 07:17:30

15 stycznia wszystkie klasy młodsze bawiły się na zabawie karnawałowej. Szaleństwom przy muzyce nie było końca. Piękne przebrania i świetny humor to ozdoby naszego balu. Jak karnawał, to karnawał.

Świąteczne spotkania

2019-12-21 18:10:03

Tradycją coroczną jest organizowanie w klasach spotkań świątecznych. Odświętnie ubrani, przy pięknie przystrojonych stołach, pełnych smakołyków śpiewamy kolędy i rozmawiamy o polskich tradycjach Bożego Narodzenia. W tym roku odwiedzili nas w klasach kolędnicy z klas 1 e i 2d z pięknym występem. Wszystkim życzymy spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2020.

Konkurs piosenki patriotycznej

2019-12-21 17:58:25

Uczniowie klas I-III co roku biorą udział w Szkolnym Konkursie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej. Odświętnie ubrani , pięknie śpiewają te bardzo popularne oraz te mniej znane pieśni. W ten piękny sposób uczymy się historii naszej ojczyzny i jesteśmy małymi patriotami.

Dzień Życzliwości

2019-11-20 22:18:16

Oto dekoracje jakie dzieci przygotowały z okazji Dnia Życzliwości

Narodowe Święto Niepodległości

2019-11-20 22:06:35

Dnia 13 listopada w naszej szkole miał miejsce apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Dzieci były ubrane na galowo, a sala gimnastyczna na której odbywała się akademia była ładnie udekorowana. Odbył się też pokaz artystyczny klasy 2c pod opieką pani Elżbiety Siwickiej. Klasa recytowała wierszyki niepodległościowe oraz śpiewała pieśni patriotyczne. Śpiewany był też hymn „Mazurek Dąbrowskiego” kojarzący się z pysznym ciastem na Wielkanoc. Tak też wyrecytowała jedna dziewczynka: „Co najsłodsze jest do tego, to Mazurek Dąbrowskiego”. Występ był bardzo ładny, a do wierszyków bardzo pasowały ilustracje, które dzieci samodzielnie wykonały. Niektórzy aktorzy posiadali też biało-czerwone flagi, idealnie dopełniające klimat panujący w sali. Po przedstawieniu Mały Samorząd Uczniowski poprosił o zabranie głosu naszą Panią Dyrektor Jolantę Klimowską, która obserwowała całą akademię. CZUJ SIĘ PATRIOTĄ! Patrycja Krzewicka kl. 3b

Obchody święta Komisji Edukacji Narodowej

2019-10-22 17:19:06

Jak co roku, także w tym roku odbył się bardzo lubiany przez dzieci konkurs na „Portret mojej Pani”. Wykonywanie tych prac plastycznych zawsze budzi w dzieciach dużo radości, tak było i tym razem. Efekt prac rozczulił i zachwycił wszystkie panie. Finalistom i laureatom konkursu gratulujemy! Z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej odbył się uroczysty apel dla klas 1-3. Część artystyczną przygotowała klasa 3c pod opieką wychowawczyni.

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS 1

2019-10-22 17:18:09

14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Dzieci złożyły przyrzeczenie na sztandar szkoły oraz zostały pasowane na uczniów. Po złożeniu ślubowania na sztandar szkoły, nastąpiła uroczystość pasowania pierwszaków na członków społeczności uczniowskiej. Aktu pasowania na uczniów dokonali: pani dyrektor Jolanta Klimowska oraz jej zastępcy , pani Monika Rucka- Michalik i pan Andrzej Mikuśkiewicz. Po ceremonii wszystkie klasy pierwsze otrzymały pamiątkowe dyplomy od przedstawicieli Małego Samorządu Uczniowskiego oraz sportowe upominki. Następnie dzieci udały się z wychowawcami do klas, gdzie czekały na nich słodkie poczęstunki.

Bezpiecznie na drodze

2019-10-09 17:42:49

W piątek 20 września, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Krakowa, Komenda Miejska Policji w Krakowie oraz Centrum Inicjatyw na rzecz poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zorganizowali „Kraków Safety Show” – całodniowe wydarzenie poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Impreza, prowadzona w ramach programu „Bezpieczny Kraków”, skierowana była zarówno do najmłodszych uczestników ruchu, młodzieży, jak i dorosłych. O godz. 10.00 z Błoń w kierunku Barbakanu wyruszyło ponad 400 dzieci w kamizelkach odblaskowych. W tym wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele naszej szkoły – klasa 2d z p. Katarzyną Liput i klasa 3b z p. Agnieszką Kutyłą. Wiemy jak ważne jest nasze bezpieczeństwo, dlatego z ochotą uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu. A. Kutyła

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2019-09-09 18:58:25

Po wakacyjnej przerwie rozpoczął się kolejny rok szkolny. Wypoczęci, uśmiechnięci i pełni chęci do pracy przywitaliśmy się z kolegami, koleżankami i swoimi nauczycielami. Życzymy wszystkim powodzenia .

INFORMACJE DOTYCZĄCE ORGANIZACJI EGZAMINU W KLASIE 8 W ROKU SZKOLNYM 2019/20

PROCEDURA BEZPIECZEŃSTWA

W CZASIE EPIDEMII COVID-19 W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 47

W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM NR 1 W KRAKOWIE

czytaj tu

Zakwalifikowani - przyjęci

Szanowni Państwo!

Listy Dzieci

przyjętych
w rekrutacji do Szkoły Podstawowej nr 47
w Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 1 w Krakowie  są dostępne na stronie internetowej szkoły sp47krakow.edu.pl
w zakładce „dla rodziców” -  „rekrutacja”.

Dyrekcja ZSP1

przedłużona przerwa

Uprzejmie informuję, że do 26 kwietnia br. została przedłużona przerwa w nauczaniu stacjonarnym w Zespole Szkolno-przedszkolnym nr 1 zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2020 poz.642.
Wszystkie dotychczasowe rozwiązania organizacyjne są obowiązujące.
 
Z poważaniem
Jolanta Klimowska

SZKOŁA ZAMKNIĘTA

W związku z zaostrzeniem przepisów sanitarnych oraz ograniczeniem zasad wychodzenia z domów i przemieszczania się

od 26 marca do dnia 11 kwietnia  2020 r.

Szkoła Podstawowa  nr 47

będzie ZAMKNIETA.

 

Dyrektor ZSP 1

REKRUTACJA DO KL 1 UWAGA! WAŻNE!

Szkoła Podstawowa nr 47

W związku z zaleceniami wynikającymi z aktualnej sytuacji w kraju jesteśmy zobowiązani do wprowadzenia rozwiązań ograniczających konieczność przemieszczania się osób - przechodzimy na system pracy zdalnej. W dniach 16 - 25 marca br. sekretariat będzie nieczynny.

Bardzo proszę, aby w ramach rekrutacji na rok szkolny 2020/2021 po wypełnieniu dokumentów na platformie rekrutacyjnej https://krakow.elemento.pl/, wydrukować je, podpisać i zeskanować lub sfotografować. Skany lub zdjęcia dokumentu wraz ze skanami lub zdjęciami wymaganych zaświadczeń i oświadczeń (dotyczy uczniów z poza obwodu szkoły) proszę przesłać na adres zsp1.krakow@wp.pl. Takie działanie zapewni udział w rekrutacji.

 

Sekretariat dla osób, które nie mają dostępu do Internetu, będzie przyjmował dokumenty w dniu 20 marca 2020 r. w godzinach 8.00-11.00

 

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1

 Jolanta Klimowska

Informacje w sprawie środków ochrony przeciwko koronawirusowi

Prosimy o zapoznanie się i wykorzystanie zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczących podstawowych środków ochrony przeciwko nowemu koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19. Zalecenia jak również najnowsze informacje można znaleźć na stronach:

Rodzicom dziecka do 8 roku życia w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368).

DEBATA SPOŁECZNA

Debata społeczna na terenie KP V Kraków

przeczytaj

Projekt edukacyjny „Eko-logiczni”

Projekt edukacyjny „Eko-logiczni”

WYDZIAŁ EDUKACJI

 

Referat Finansów i Projektów Oświatowych

 

+48 12 616 51 09

 

UBEZPIECZENIE

OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW DZIECI, MŁODZIEŻY, OSÓB UCZĄCYCH SIĘ ORAZ PERSONELU W PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH – UBEZPIECZENIE SZKOLNE III 184

SZKOŁA DLA RODZICÓW

SZKOŁA DLA RODZICÓW

Szkoła dla Rodziców to program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami. Daje możliwość refleksji nad własną postawą wychowawczą.

Czytaj na stronie dla rodziców.

ANKIETA DLA RODZICÓW

Szanowni Państwo. Ankieta o wypełnienie, której Państwa prosimy dotyczy spraw ważnych dla funkcjonowania naszej szkoły. Udzielone odpowiedzi pozwolą nam na podjęcie działań zmierzających do doskonalenia naszej pracy.

 

Aby wypełnić ankietę kliknij tutaj.

 

Dziękujemy.

STAN JAKOŚCI POWIETRZA

Udostępniamy Państwu informację na temat tego, gdzie można sprawdzić aktualny stan jakości powietrza

W celu sprawdzenia informacji na temat aktualnego stanu jakości powietrza w Krakowie należy kliknąć w podany link